Poznaj 5 polskich marek z najpiękniejszą bielizną handmade


slow fashion / piątek, 14 lutego, 2020

Misterne koronkowe wzory, precyzyjne wykończenia, delikatne materiały najlepszej jakości i oryginalna estetyka. Taka właśnie jest bielizna handmade. Oto 5 polskich marek, które ręcznie szyją najpiękniejszą damską bieliznę!

Ręcznie szyta bielizna damska to fantastyczna alternatywa dla bielizny, którą możesz znaleźć w sieciówkowych sklepach. Wszystkie wybrane przeze mnie marki bieliźniane szyją w Polsce i robią to w limitowanych seriach. Każda z nich ma w swoich kolekcjach niepowtarzalną bieliznę i każdej z tych marek przyświeca piękna filozofia.

5 marek bieliźnianych, które szyją najpiękniejszą bieliznę:

Miss Liberté

Filozofia marki: “(…) idea Miss Liberté to coś więcej niż bielizna. To manifest typu kobiecości, który podziwiamy i który zasługuje na markę wyrażającą ją bez żadnego skrępowania. Tworzymy bieliznę dla wszystkich wolnych, beztroskich, naturalnych kobiet, których wnętrze jest tak kolorowe jak nasza bielizna. Chcemy o nich opowiadać, rozwijać się razem z nimi i jak najlepiej wydobywać ich piękno.”

Zakres cen: 100 zł (majtki) – 420 zł (kimono)

Produkty ze zdjęć: 1,2 / 2,3 / 4

rilke

Filozofia marki: “Bielizna ma być niebanalna, piękna, świetnej jakości i wygodna. Rilke powstała jako alternatywa dla masowej produkcji, czyli tego, co widzimy na co dzień w sklepach.”

Zakres cen: 55 zł (figi) – 210 zł (body)

Produkty ze zdjęć: 1 / 2 / 3, 4

Le Petit Trou

Filozofia marki: “Od powstania marki chcemy tworzyć bieliznę dla normalnych dziewczyn, wygodną, seksowną i z lekkim przymrużeniem oka. Nasze figi charakteryzują się dziurką – mniejszą lub większą, ale nigdy wulgarną. Chcemy, żeby naszą bieliznę kobiety nosiły na co dzień, a nie tylko na specjalną okazję.”

Zakres cen: 160 zł (majtki) -490 zł (jedwabne body)

Produkty ze zdjęć: 1 / 2 / 3

Grubą nicią szyte

Filozofia marki: “To, co nosimy pod ubraniem wpływa na nasze samopoczucie, nastrój oraz samoocenę. W dobie zmasowanego rynku i jednakowości, nasze produkty przypominają minioną epokę, w której kobiety udawały się do gorseciarzy i krawców po to, by stworzono dla nich ten jeden, jedyny idealny egzemplarz bielizny.”

Zakres cen: 40 zł (dół) – 89 zł (szlafrok)

Produkty ze zdjęcia: 1 / 2 / 3

Le Baiser

Filozofia marki: “Markę stworzyłyśmy z potrzeby posiadania bielizny, w której mogłybyśmy poczuć się wyjątkowo kobieco i maksymalnie swobodnie. Idea była prosta: połączyłyśmy piękne koronki i tkaniny, rezygnując z fiszbin i usztywnień.”

Zakres cen: 149 zł (stanik) – 299 zł (komplet)

Produkty ze zdjęcia: 1 / 2 / 3

* wszystkie zdjęcia pochodzą z oficjalnych sklepów marek

** w podanych przedziałach cen nie są brane pod uwagę ceny promocyjne

*** w przeglądzie uwzględniłam jedynie ceny produktów bieliźnianych

Znasz jeszcze jakieś inne marki bieliźniarskie z metką “made in Poland” i z przepiękną bielizną? Poleć je w komentarzu, bo niedługo przyszykuję kolejną część tego bieliźniarskiego przeglądu, więc wszelkie propozycje mile widziane. 🙂

7 Replies to “Poznaj 5 polskich marek z najpiękniejszą bielizną handmade”

  1. Niestety, żadna z tych marek nie bierze pod uwagę osób z większym biustem, które potrzebują nieco więcej podtrzymania i usztywnienia. To są staniki typowo dla estetyki, nie dla wygody i odciążenia pleców. Mój rozmiar jest poza rozmiarówką, choć to zaledwie 65F. Nadal szukam firmy, która nie demonizuje fiszbin i usztywnienia czy ścisłego obwodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *