Gdzie kupić ubrania fair trade? Sklepy online!


slow fashion / wtorek, 4 lutego, 2020

Jakie są zasady Sprawiedliwego Handlu? Co kryje się za odzieżą fair trade? I gdzie w ogóle znaleźć takie ubrania?

Zasady Sprawiedliwego Handlu są bardzo proste. Cena za produkt musi być uczciwa dla twórcy. Musi być też zapewniona sprawiedliwa płaca i odpowiednie warunki socjalne, a relacje handlowe powinna charakteryzować uczciwość! W Sprawiedliwym Handlu marki inwestują również w rozwój lokalnej społeczności lub wspomagają szlachetne cele przeznaczając na nie część swoich dochodów.

Ubrania fair trade są to więc ubrania, których produkujące je firmy, spełniają te wymagania! Kupując takie ubrania, wspierasz lokalnych twórców i wiesz, że osoba, która je wykonała, dostaje odpowiednie wynagrodzenie.

Natomiast, gdy mówimy o fairtrade (pisane łącznie), mowa jest o konkretnym systemie certyfikacji, a także oznaczania produktów sprawiedliwego handlu przez FLO International. Taki certyfikat niekoniecznie pojawia się przy ubraniach, które są wyprodukowane według zasad Sprawiedliwego Handlu.

Sklepy online, w których kupisz ubrania Fair Trade

Tak naprawdę, żeby znaleźć takie informacje trzeba się trochę naszukać (co wcale nie sprawia, że zakupy są przyjemne). Jako klienci mamy to do siebie, że chcemy kupować szybko i wygodnie, bez zbędnego przekopywania się przez cały Internet, taki już nasz urok. Dlatego, co by ułatwić nieco sprawę, wyszukałam takich 5 sklepów, w których możesz nabyć ubrania fair trade!

Fairma Ethical Design

W Fairma Ethical Design znajdziesz produkty pochodzące ze sprawiedliwego handlu, w 100% produkty wegańskie. Większość z nich to buty, ale przeglądając ofertę sklepu natkniesz się na ubrania i akcesoria. W Fairma Ethical Design znajdują się też m.in. rzeczy hand made czy pochodzące z upcyklingu/recyklingu.

Plan Planeta

Skarbnica produktów Fair Trade o naprawdę porządnym designie. Sklep ma ofercie bluzy, t-shirty, koszulki polo… Poza ubraniami Fair Trade, znajdziesz tutaj inne ekologiczne i etyczne produkty (torby, kolorowe skarpetki, biżuterie) z których pewna część dochodu zostaje przeznaczona na pomoc dla innych.

KOKOworld

Marka odzieżowa KOKOworld łączy rękodzielników z Polski i rękodzielników z różnych miejsc na świecie. Projekty tworzone są przez ekipę marki, a szyte – oczywiście zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu -w Polsce, Indonezji i Afryce Zachodniej. To połączenie mody etycznej z modą inspirowaną innymi kulturami – efekt jest wyjątkowy!

Namaqua

Jeśli szukasz bielizny z certyfikatem fairtrade, to z pewnością znajdziesz ją w sklepie Namaqua. Są to produkty marki Pants to Poverty i Fairpants. zarówno w wersji damskiej oraz męskiej. Ponadto w ofercie sklepu znajdziesz też szale i chusty oraz produkty tekstylne do domu.

Not a slogan

Sklep NOT-A-SLOGAN oferuje marki FairTrade, których produkty tworzone są z np. bawełny fairtrade. Wszystkie marki i produkty certyfikowane są jako wegańskie poprzez znane organizacje pro zwierzęce, między innymi takie jak: PETA, Vegan Society, Free Fur Retrailser.

Znasz więcej takich marek? Podziel się w komentarzu! Zachęcam też do przeczytania wpisu pt.”Jak kupować ubrania, żeby być fair… I nie zwariować?”!

5 Replies to “Gdzie kupić ubrania fair trade? Sklepy online!”

  1. Anno małe sprostowanie co do http://www.not-a-slogan.com. Nasz sklep oferuje marki FairTrade, które produkty tworzone są z np. bawełny fairtrade. Wszystkie marki i produkty certufikowane są jako wegańskie poprzez znane organizacje pro zwierzęce miedzy innymi Peta / Vegan Society/ Free Fur Retrailser. Dziękuję za artykuł i rekomendację. Czytwelniczniki oraz czytelników zapraszam do nas na stronę na fairtrade zakupy 🙂 Życzę wspaniałego dnia http://www.not-a-slogan.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *